Музичне мистецтво

Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці

Старовинна і сучасні музика. Старовинні танці: французький менует, іспанська сарабанда, англійська жига тощо. Жанри: сюїта, етюд.

ХТД: Спів. Сприймання та елементарна вербальна інтерпретація музики. Гра на дитячих інструментах (відтворення ритмів старовинних і сучасних танців). Імпровізація ритмічних образів (робот, акробат тощо). Створення концертної композиції з вивчених пісень.

Орієнтовні твори для сприймання:

Леся Дичко Українські писанки, Ж.Рамо «Тамбурин», Д.Шостакович Шарманка, Й.С.Бах Фрагменти із сюїт (за вибором), прелюдія До мажор і До мінор І т. ДТК (у виконанні на клавесині В. Ландовської), В.Косенко Етюди у формі старовинних танців (за вибором), М.Лисенко Варіації на тему «Сонце низенько» (сарабанда), Ю.Щуровський Хода роботів.

Орієнтовні твори для виконання:

М.Балема Танець дружби, О.Янушкевич Дівчинка і вітерець, В.Гребенюк Прокляття війні, В.Бистряков Давайте розбудимо радість, Леся Горова Дитячі мрії.

Учень/учениця:
має уявлення про старовинну і сучасну музику; старовинні танці (менует, сарабанда, жига);
порівнює старовинні танці із сучасними за характером музики;
розрізняє форми музичних творів;
уміє емоційно-виразно виконувати пісні; відтворювати ритми старовинних танців; імпровізувати сучасні ритми на дитячих ударних інструментах;
висловлює оцінні судження щодо прослуханої музики;
орієнтується у поняттях: сюїта, етюд.